Základní škola, Základní umělecká škola a Mateřská škola, Stochov
Bakaláři Absolventi Aktuální jídelníček​

STÁVKA

Vážení rodiče a žáci,

jako ředitelka bych vás ráda informovala o důležitém rozhodnutí, které se týká našich vzdělávacích zařízení. V pondělí 27. listopadu se většina našich učitelů a dalších zaměstnanců připojí k celodenní výstražné stávce ( bude přerušen provoz MŠ, ZŠ, školní jídelny), kterou vyhlásily školské odbory v reakci na plánované škrty v rozpočtu školství.

 Toto rozhodnutí nebylo učiněno lehkovážně. Učitelé cítí hlubokou solidaritu s ostatními pracovníky, jako jsou kuchařky, školníci a další personál, kteří hrají klíčovou roli v chodu našich škol. Platové podmínky těchto pracovníků jsou již nyní na velmi nízké úrovni (v nejvyšší hladině se pohybují okolo 20 tisíc Kč hrubého, čehož ale velká část zaměstnanců ani nedosahuje) a nyní čelí riziku dalšího snižování.

 V žádném případě není cílem stávky zvýšení platů pro učitele, jak se mezi lidmi povídá, ale jen o udržení současné úrovně výplat ostatních zaměstnanců. Pokud budou kráceny finanční prostředky pro jednotlivé školy, bude také omezeno dělení tříd na skupiny a bude se navyšovat počet žáků ve třídách.

 Chápeme, že stávka může způsobit potíže některým rodinám, ale věříme, že je to nezbytný krok k vyburcování vlády, aby přehodnotila svůj přístup k financování školství. Je nezbytné chránit peníze pracovníků, kteří jsou nepostradatelní pro každodenní provoz našich škol, i když nejsou vždy vidět v první linii.

 Děkujeme vám za pochopení a podporu v této zásadní věci.

 S úctou,

Lenka Mazuchová,

ředitelka Základní školy, Základní umělecké školy a Mateřské školy Stochov

Základní škola, Základní umělecká škola a Mateřská škola, Stochov
ul. Jaroslava Šípka 387
STOCHOV 273 03
IČO: 70989613

Created 2020 www.vyroba-stranek.cz - Virtuální prohlídky - all4U agency s.r.o.