Bakaláři Absolventi Aktuální jídelníček​

Bc. Lucie Valušová

lucievalusova@zsstochov.cz

Konzultační hodiny: Pátek 7.30 – 12.00

A kdykoli po telefonické domluvě v odpoledních hodinách během pracovního týdne.

Mé motto při práci sociálního pedagoga: „Bez lásky, bez lidskosti, bez soucítění člověka s člověkem nic neobstojí.“ Přemysl Pitter

Cílová skupina sociálního pedagoga

Sociální pedagog se zaměřuje na děti, mládež i celé spektrum dospělých. V naší škole jsou to všichni žáci, jejich rodiče i samotní pedagogové (učitelé, asistenti pedagoga). Ve vztahu k žákům a rodičům pak může sociální pedagog využívat prvky sociálního poradenství a sociální prevence, kterou může poskytovat ambulantně i v rámci terénní práce. Působí jako prostředník (mediátor) mezi školou a rodinou, ale i ostatními pedagogy.

Sociální pedagog pro žáky:

• věnuje se žákům s výchovnými obtížemi a se sociálním a kulturním znevýhodněním, žákům se specifickými vzdělávacími potřebami
  • výchovně pracuje se všemi žáky
  • provádí přímou práci s třídními kolektivy
  • provádí sociálně právní poradenství a sociální terapii
  • poskytuje konzultace pro žáky

Sociální pedagog pro pedagogy:

• konzultace s pedagogy ohledně žáků vykazujících dlouhodobé problémové chování (kázeňské prohřešky, neplnění školních povinností)
  • podpora pedagogů při obtížné komunikaci s některými zákonnými zástupci (výchovné problémy, osobní obtíže žáka)

Sociální pedagog pro rodiče:

• motivuje rodiče k preventivnímu působení na své děti
  • nabízí řešení konfliktních situací